HAKKIMIZDA

Roboto Teknoloji, petrol ve türevi yakıtlara bağımlılığı azaltan, çevreye saygılı, elektrikle çalışan eko-teknolojik araçların Türkiye pazarına tanıtılması amacıyla 2005 yılında kurulmuştur. Kısa süre içinde yaptığı distribütörlük anlaşmaları ile elektrikli kişisel taşıma araçları konusunda lider bir firma haline gelmiştir.

Roboto Teknoloji, ”yüzyılın icadı” olarak dünyaya ”Ginger” adıyla tanıtılan kişisel taşıma araçlarının üreticisi Segway Inc. firması ile 2005 yılında Türkiye Ana Distribütörlük anlaşması imzalamıştır. Ardından Cayago AG, Qugo gibi elektrik ile çalışan kişisel taşıma araçları üreten ve sektörlerinde lider olan bu firmalar ile yapılan Ana Distribütörlük anlaşmaları ile sektördeki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugün belediyelerden emniyet teşkilatlarına, otellerden fabrikalara, havaalanları ve alışveriş merkezleri gibi birçok farklı noktada ürünlerimiz yaygın bir şekilde kullanılmakta ve talep giderek artmaktadır. Ürünlerimiz kullanma amacına bağlı olarak verimliliğin arttırılmasına katkı sağlamakta ve müşterilerimizin operasyonel maliyetlerini büyük ölçüde düşürmektedir.

Ayrıca petrol ve türevi yakıtlarla çalışan araçların yerine tercih edildiğinde karbon salınımını da düşürerek çevreye önemli katkıda bulunmaktadır.

Roboto Teknoloji, elektrikli araçların yanı sıra, 2011 yılının sonlarında Amerika’da büyük bir pazara sahip ”Mothers Polishes Waxes Cleaners Inc.” firmasının Türkiye Distribütörlüğünü üstlenerek oto bakım ürünlerini alanında hizmet vermeye başlamıştır. Amerika’nın bu sektörde başta gelen firmalarından biri olan Mothers’ın tüm ürünleri bundan böyle Roboto güvencesi ile siz müşterilerimizin kullanımına sunulacaktır.

Hedefimiz, hizmet ve ürün kalitemizden ödün vermeden Türkiye pazarına yeni, teknolojik ve çevreye saygılı araçlar tanıtmaya devam etmektir.